location

Ул.Конрада Гампера, 1а
г.Краматорск, Донецкая обл

location

Вул.Конрада Гампера, 1а
м.Краматорськ, Донецька обл

location

+38 (050) 10-42-100

location

+38 (050) 10-43-100

backtotop
лечение эрозии краматорск

Ерозія шийки матки при вагітності та пологах

Задати питання

Нерідко ерозія шийки матки вперше виявляється під час вагітності. Це часто «стертою» клінічною картиною до моменту зачаття і загостренням симптомів і на фоні гормональної перебудови організму.

Прояв ерозії при вагітності

При вагітності в матці, як і інших органах, відбуваються зміни на клітинному рівні. У цей час активізується місцевий кровообіг, наростають застійні явища у тканинах, збільшується секреція шийкових залоз. Поверхня шийки матки розм’якшується і стає сприятливим середовищем для інфекції.

Прояви ерозії шийки матки під час гестації нагадують симптоми захворювання  жінок у будь-якому віці. Фахівці вважають, що сама по собі ерозія не впливає на перебіг вагітності та розвиток плоду. Проблеми викликає приєднання інфекції, яке може мати такі небажані наслідки, як:

  • поширення запалення з піхви та шийки матки на тканини плодового міхура та створення загрози викидня;
  • зниження здатності м’язів шийки стулятися та утримувати плід у порожнині матки, що може спровокувати передчасні пологи;
  • загострення запальних захворювань на тлі обмеження вибору терапевтичних засобів через становище жінки.

При виявленні ерозії шийки матки лікар обов’язково шукатиме причину патології і насамперед ознаки інфекційного чи запального захворювання.

Чи потрібно лікувати ерозію під час вагітності

Фахівці радять просто спостерігати за перебігом неускладнених форм патології. Однак при великих розмірах ураженої ділянки, розвитку запалення та появі скарг у жінки рекомендується розпочати лікування. Воно має підбиратися індивідуально та бажано з другого триместру.

Головне завдання терапії – попередити розвиток запалення та поширення ерозії. Лікар може призначити антибактеріальні та противірусні препарати, місцеві засоби у вигляді свічок чи розчинів, загальнозміцнюючі процедури. Лікування ерозії лазерним або радіохвильовим методом під час вагітності не застосовують через ризик спонтанного викидня і розвитку незрілої рубцевої тканини на шийці матки.

Як впливає ерозія на пологи

Розродження при неускладнених формах протікає зазвичай. Ерозія шийки матки не є показанням до кесаревого розтину за відсутності інших захворювань. Нерідко пологи проходять природним шляхом. Проте сам процес перебуває під особливим контролем медперсоналу через ризик розвитку таких ускладнень:

  • утруднення розкриття шийки внаслідок запалення;
  • травматизації чутливої ​​ерозивної поверхні;
  • розривів м’язів шийки і натомість зниження її еластичності;
  • інфікування плода під час пологів.

При виписці з пологового будинку лікар порадить пройти контрольний огляд та визначити подальшу тактику. Не відмовляйтесь від цього!

Чи можна завагітніти при ерозії шийки матки

Ерозія шийки матки не впливає ні на дозрівання яйцеклітини, ні на зачаття, якщо немає інших проблем у жіночому організмі. Діти народжуються здоровими. Проте лікарі наполегливо радять вилікувати патологію до передбачуваної вагітності.

Думка про те, що жінкам, які не народжували, не можна застосовувати «припікання» через ризик формування шрамів на шийці матки, помилкова. В даний час існують фізіохірургічні методи , які не залишають по собі помітних рубців. Досвідчені фахівці медичного центру Євромед підберуть лікувальні заходи конкретно для Вашої ситуації.

Автор статті: Вакуленко Н.І.Лікар акушер-гінеколог, УЗД
Лікар вищої категорії
Стаж роботи 28 років