location

Ул.Конрада Гампера, 1а
г.Краматорск, Донецкая обл

location

Вул.Конрада Гампера, 1а
м.Краматорськ, Донецька обл

location

+38 (050) 10-42-100

location

+38 (050) 10-43-100

backtotop
гастроскопия краматорск евромед

Гастроскопія – як проводиться

Задати питання

Ендоскопічне дослідження шлунка, гастроскопія або ФГС виконується за медичними показаннями з метою діагностики та/або лікування. Розглянемо докладніше порядок проведення процедури.

Як проводиться гастроскопія

Гастроскоп – гнучкий шланг діаметром близько 1,0 см із рукояткою. Один його кінець має компактну відеокамеру з підсвічуванням, інший під’єднується до комп’ютера. Прилад має спеціальні отвори для введення інструментів, які можуть знадобитися при взятті біопсії, зупинці кровотечі.

Безпосередньо перед маніпуляцією обстежуваного попереджають, що з метою безпеки потрібно зняти окуляри, лінзи, а також знімні зубні протези.

У період виконання процедури пацієнт лежить на медичній кушетці на лівому боці. Коліна приведені до грудей. Під голову лягає невеликий валик.

Найчастіше дослідження проводиться під місцевим знеболенням. Для цього лікар зрошує спреєм лідокаїну або іншого анестетика корінь язика та задню поверхню глотки.

Потім обстежуваний затискає зубами загубник, щоб запобігти прикусу приладу. Через рот і стравохід гастроскоп акуратно просувається в порожнину шлунка. Це робиться під час глибокого вдиху.

Лікар на моніторі бачить стан слизової оболонки, детально вивчає його та записує до стандартного протоколу ендоскопічного дослідження. Для кращої візуалізації у порожнину шлунка попередньо нагнітається повітря.

Протягом усієї процедури носове дихання має бути спокійним, рівним. Слина видаляється за допомогою аспіратора, спеціально ковтати її не потрібно.

Після завершення обстеження пристрій виймається. Пацієнт отримує на руки результати дослідження.

Гастроскопія під наркозом

Одним із поширених страхів перед гастроскопією є страх болю. Слід зазначити, що це побоювання абсолютно безпідставне. За потреби дослідження можна проводити під седацією і навіть під наркозом.

У цьому випадку підготовку   проводять ретельніше. Пацієнт перед процедурою дає результати ЕКГ, флюорографії, лабораторних аналізів.

Медичні показання до виконання ГС під загальним знеболенням:

  • виражений блювотний рефлекс;
  • сильне занепокоєння пацієнта;
  • запальні явища у шлунку;
  • грижа стравохідного отвору діафрагми;
  • необхідність проведення лікувальних процедур під час маніпуляції.

ФГС під наркозом виконується у супроводі анестезіолога.

Скільки триває гастроскопія

Саме дослідження проводиться недовго. В середньому воно займає 20-30 хвилин. Тривалість може трохи збільшитись, якщо в період ГС виконують біопсію або лікувальні маніпуляції, наприклад, зупинку шлункової кровотечі, введення лікарських засобів.

У будь-якому випадку витрачений час піде на користь Вашому здоров’ю та самопочуттю! Обстеження дозволить виявити патологію шлунка на ранній стадії та провести необхідне лікування.

Автор статті: Моісєєв К.Б. Лікар хірург, проктолог, ендоскопіст
Лікар вищої категорії
Досвід 33 роки

Самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров’я. Стаття має інформаційний, довідково-ознайомчий характер

Якщо Ви вагаєтесь з вибором спеціаліста або послуги, або у Вас є питання, то заповніть форму нижче

    Поля, позначені *, є обов'язковими для заповнення